Forum - Kluby - Lubuskie Forum Tuningowe - chop the roof

Nowicjusz
ArturVF500
Czytelnik
ArturVF500 dodano: 16.10.2009, 13:02 #1
Nie chciałem się bRq w temat wcinać, więc zakładam nowy; wiadomo ze przegląd załatwić się da, ale co z zawodami? mam przegląd i sędziowie mogą mi naskoczyć? I generalnie jak wygląda sprawa rzeczoznawcy? jeżeli wyda pozytywną opinię to dostaje jakąś adnotacje w DR czy jeżdżę z papierem?

pozdrawiam
Artur
Nowicjusz
bRq
Czytelnik
bRq dodano: 18.10.2009 22:13 #2
Z tego co wiem wystarczy ci faktura/oswiadczenie z warsztatu, ktory zajmuje sie przerobkami blacharskimi aut (m.in. naprawy po dzwonach) z odpowiednim wpisem do KRS (nie pamietam dokladnie numeru).
Pozniej z tym udajesz sie do rzeczoznawcy i on wydaje Ci na podstawie tego pozytywne oswiadczenie (oczywiscie nie wyda go, jesli bedzie widac ewidentnie krzywe slupki czy pekniecia po za bardzo oszlifowanych spawach - wyjdzie to bardzo szybko przy twardym zawieszeniu). Nie wiem czy wpisuja to do dowodu.
Jedyna rzecz (teoretycznie) do ktorej moze sie przyczepic to szyby bez atestu (chyba ze zamowisz w hucie nowe szyby pod konkretny wymiar, ale to kupe $ kosztuje)

Masz jakis plan na roof chopa jak to zrobic itd czy narazie sie dowiadujesz co i jak z zarejestrowaniem auta ? Jak cos - pisz
Nowicjusz
ArturVF500
Czytelnik
ArturVF500 dodano: 25.10.2009 17:38 #3
właśnie; szyby - będę ciął piaskiem, wiec stemple atestu zostaną; znasz jakiś warsztat który wystawi mi papier?;) z tego co kojarze tylko przednia musi być szklana, rajt?
Nowicjusz
bRq
Czytelnik
bRq dodano: 26.10.2009 00:34 #4
moze na zawodach
w normalnym ruchu wszystkie szyby musza byc szklane i miec homologacje (to ze nikt na to nie zwraca uwagi to szczegol). Boczne hartowane ciezko przeciac... raz probowalem
Nowicjusz
Alain_
Czytelnik
Alain_ dodano: 26.10.2009 07:18 #5

ArturVF500 napisał:

z tego co kojarze tylko przednia musi być szklana, rajt?

tobie chyba chodzi ze przednia musi byc klejona a reszta nie
Nowicjusz
bRq
Czytelnik
bRq dodano: 26.10.2009 09:58 #6
Nie, mi chodzi o szyby boczne hartowane, ktore pekaja w drobny mak Przednia klejona da sie ciac diamentem i dentauratem (jakis taki patent)... Moze w tygodniu sprobuje.
Nowicjusz
ArturVF500
Czytelnik
ArturVF500 dodano: 27.10.2009 14:42 #7

Alain_ napisał:

ArturVF500 napisał:

z tego co kojarze tylko przednia musi być szklana, rajt?

tobie chyba chodzi ze przednia musi byc klejona a reszta nie

nie, tak jak pisze Bryq hartowanej nie przetniesz nawet piaskiem, wiec nie ma innej mozliwosci jak poliweglan na wszystkie poza przednia; auto dedykowane do sciganek, wiec musi byc legalne tylko i wylacznie pod zawody; przeglad to tam akurat piqs;)
Nowicjusz
bRq
Czytelnik
bRq dodano: 01.12.2009 22:28 #8
jesli boczne szyby masz plaskie to mam dla Ciebie opcje do traba bede dorabial szyby hartowane wszystkie boczne (wszystkie mam plaskie) z homologacja... wszystko legal
Nowicjusz
ArturVF500
Czytelnik
ArturVF500 dodano: 16.12.2009 14:07 #9

bRq napisał:

jesli boczne szyby masz plaskie to mam dla Ciebie opcje do traba bede dorabial szyby hartowane wszystkie boczne (wszystkie mam plaskie) z homologacja... wszystko legal

nie wiem czy jest taka potrzeba; koszty spore a waza tez nie malo; na razie musze zaplanowac obnizanie tego dachu i pomyslec jak obciac przednia;)
Nowicjusz
=Tomi=
Czytelnik
=Tomi= dodano: 16.12.2009 21:50 #10
Jak auto ma być typowo do dragu to przednią też zrób z poliwęglanu tylko np 3mm.
[color=#FF0000]NO TUNE NO LIFE... [/color]335KM 391Nm

-Modyfikacje n/a, instalacje turbo itp.

-Strojenie Hondata,Crome,TurboEdit, BRE itp.

-Kompletne wydechy ze stali nierdzewnej

-Hamownia obciążeniowa i inercyjna
Nowicjusz
bRq
Czytelnik
bRq dodano: 17.12.2009 00:47 #11
w razie W (wiem, ze tego sie nie planuje) poliweglan peka, a nie sie rozsypuje.
Koszt plaskich szyb to smieszne pieniadze, ale zanim nie wiedzialem to tez myslalem ze drogo to wyjdzie. Chyba, ze 200pln za 4 szyby to drogo
Nowicjusz
ArturVF500
Czytelnik
ArturVF500 dodano: 17.12.2009 13:51 #12

bRq napisał:

Koszt plaskich szyb to smieszne pieniadze, ale zanim nie wiedzialem to tez myslalem ze drogo to wyjdzie. Chyba, ze 200pln za 4 szyby to drogo

nie no, samobojca nie jestem;) na poliweglan folia - bedzie jak przednia klejona;D
Nowicjusz
=Tomi=
Czytelnik
=Tomi= dodano: 17.12.2009 17:29 #13

bRq napisał:

Poliwęglan nie pęka i się nie rozsypuje, po prostu się wygina (możesz złożyć w pół i nie pęknie ) - plexiglas pęka
[color=#FF0000]NO TUNE NO LIFE... [/color]335KM 391Nm

-Modyfikacje n/a, instalacje turbo itp.

-Strojenie Hondata,Crome,TurboEdit, BRE itp.

-Kompletne wydechy ze stali nierdzewnej

-Hamownia obciążeniowa i inercyjna
Nowicjusz
ArturVF500
Czytelnik
ArturVF500 dodano: 18.12.2009 12:46 #14

=Tomi= napisał:

bRq napisał:

Poliwęglan nie pęka i się nie rozsypuje, po prostu się wygina (możesz złożyć w pół i nie pęknie ) - plexiglas pęka

pęka pęka;) potrzymaj sobie go na słońcu zobaczysz jak potrafi fajnie trzaskać - vide szybki starych kasków

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

0 aktywnych w tym 0 zarejestrowanych, 0 gości, 0 ukrytych

X

Informujemy, że strona www.tuningforum.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.