Forum - Fora główne - Nasze projekty - amatorzy - ['01 Opel Speedster] na dojazdy do pracy

1 2 3 4   ...   7
Nowicjusz
piwo
Czytelnik
piwo dodano: 10.06.2011, 18:55 #1
Witam. chcialem przedstawic swoje malenstwo zakupione w 2011 roku za 25tys zl.
Pare słów na wstepeie. autko kupilem troche pokiereszowane ale w pelni sprawne mechanicznie.
Auto zastapilo mi moja ukochana mazde 323 turbo
ktora niestety przekroczyla 20stke i trafila na zlom
http://www.mazda(...)viewtopi ... 49&t=38043
Autko ma sluzyc glownie do sprawiania frajdy, czyli do tego do czego zostal stworzony smaochod.
Pare zdjec jak autko wyglada:

jakies filmy:
[youtube]p7IM4BpkxVM[/youtube]
drugi obrazuje trudnosci przy wysiadaniu z auta.
[youtube]3tL7y7E_hGA[/youtube]
trzeci problemy z opanowaniem troche ponad 150 koni na mokrym:
[youtube]ZhyGC3jSvik[/youtube]
czas na cwiartke poki co 14,5sekundy wiec nic specjalnego:
filmy z przyspieszen:
[youtube]B7d0a2UpDME[/youtube]
[youtube]gHi4oPJZdrw[/youtube]
wykres z hamowni:

strojenie na seryjnym komputerze sie nie powiodlo poki co (bedzie emu)

Jako ze kocham sie scigac to zawsze jest malo i cos tam dlubie przy autku.
Do tej pory zmienione:
1)komplet hebli na przod:
klocki ferodo ds2500
tarcze mikoda gt
plyn motul rbf600
jeszcze tylko jakis smar aluminiowy
i uszczleki do zaciskow

2)wymiana felg:
seria felga tyl 17x7 5x110 et38 wazy 11,5kg
a przod 17x5,5 5x110 et28 wazy 10 kg
zalozylem felgi team dynamics:
16x7 5x110 et20 na przod - wazy 7,9kg
17x7,5 5x110 et37 na tyl - wazy 8,6kg

3) wymiana opon z przodu na 205x50x16 profil xr01 sredni, tyl goodyear assymetric 2 225x45x17

4) wymiana luznej roznicowki na torsena obx:

5)wymiana kolketora na wersje 2,4:

6)geometria (bedzie ejszcze sie mocno zmieniac)
pochylenia kol:
lew.przod...............praw.przod
.-0,56.......................-0,53
lew.tyl....................praw.tyl
.-1,57......................-1,34
zbieznosc:
przod:.....0
tyl:........+0,35
wyprzedzenie osi sworznia zwrotnicy:
lewe:.....+3,13..................prawe:..........+5,04
7)walki swiatka:

katalizator metalowy katalziator magnaflow.

9)dolot z kibel rury i olej:

poza tym zmieniam alternatorz 120A na 100A (z vectry c za 80zl), bo inaczej wiekszy kolektor dolotowy sie nie zmiesci;
oraz zmieniam tez flitr oleju i olej na swiezy:

10) kolketor wydechowy 4-2-1:
tak wyglada kolektor po wyspawaniu, waga 8,2kg (stary 11kg; 3kg mniej ) :

no i tasma termoizolacyjna z re5pecta:

11)elektryczna pompa wody (wywalenie balkow balansujacych i lancucha pompy wody emchanicznej:

MODEL:
-2001, 2,2 NA

KOLOR:
-czarny

SILNIK:
- Z22SE

UKLAD WYDECHOWY:
- kolektor 4-2-1 kat metalowy

WYPOSAZENIE:
Brak wspomagania keirownicy,brak abs(obecnie), brak kontroli trakcji, brak szpery,FWD, silnik za plecami,870kg wagi

UKLAD NAPĘDOWY:
-zwazylem orginalne felgi z speedster 2,2
felga tyl 17x7 5x110 et38 wazy 11,5kg
a przod 17x5,5 5x110 et28 wazy 10 kg
zalozylem felgi team dynamics:
16x7 5x110 et20 na przod - wazy 7,9kg
17x7,5 5x110 et37 na tyl - wazy 8,6kg
ogolnie ubylo 5,8 kg z osi napedzanej i 10kg z masy auta
ZAWIESZENIE:
- seryjnie; leżące amortyzatory bilsteina

UKLAD HAMULCOWY:
- Seria 282mm przod i tyl

BODY-KIT:
- troche ponitowane zderzaki w podkladzie czarnym

ŚRODEK:
- seria, podarty lewy fotel

PLANY:
-obrobka glowicy gt
-strojenie i przesuniecie odcinki z 6100 na 7500
-wymiana przekladni keirowczniej na krotsza
-wymiana przelozeniea glownego w skrzyni z 3,97 na 4,41
-pomalowanie
-wymiana lamp
- poli w zawieszniu
-wieksze negatywy
-twardsze bile

[youtube]GL_VGDf0PUw[/youtube]
[youtube]ob7YSTE5_mA[/youtube]
Nowicjusz
Mont1
Czytelnik
Mont1 dodano: 10.06.2011 19:44 #2
wydaje mi sie ze te zdjecia nie oddaja uroku tego auta
Nowicjusz
szalik2004
Czytelnik
szalik2004 dodano: 10.06.2011 19:52 #3
fajne auto ( w oryginale ) ale ziebane tymi lampami .
i szkoda ze nie turbo
moze sie myle ale wzorem moglby byc np ten saturn sky:
Nowicjusz
Rpetryko
Czytelnik
Rpetryko dodano: 10.06.2011 19:54 #4
Po pierwsze:

piwo napisał:

WYPOSAZENIE:
Brak wspomagania keirownicy,brak abs(obecnie), brak kontroli trakcji, brak szpery[..]

Po co pisać te braki ??

Po drugie, dla mnie średnio... A felgi nawet bym rzekł słabe. Wiem, że parę kilo urwałeś, ale zamiast zdjąć 10 kilo z auta, wolałbym fajniejsze koło z mniejszym balonem Tak jak szalikowiec wspomniał lampy do zmiany. Jakie są inne możliwości świateł na tył ?

A na koniec to rozważyłbym czy do takiego małego zapindalacza, nie lepiej jakiś żywy, ładny kolorek niż czarny mat. Ale to moje zdanie
Nowicjusz
piwo
Czytelnik
piwo dodano: 10.06.2011 19:59 #5
ja tam nei zaluje ze to nie turbo.wrecz sie ciesze.niski moment obrotowy ratuje skore na sliskim. zrestza juz nie lubie turbo i nie wroce nigdy do tego.to bedzie samochodzik wkrecajacy sie na oboroty i mam nadzieje na plaski niuton od 4 tys do 7 na poziomie 200nm. i tyle mi starczy by osiagac 13stki na cwiartki czy 5 do setki. i starczy. reszta to przyjemnsoc z jazdy po lukach bez poslizgow (ze wzgledu na wlasnie niski niuton i przez to dobra trakcje).
Nowicjusz
szalik2004
Czytelnik
szalik2004 dodano: 10.06.2011 19:59 #6
rpetryko on ma chyba z tylu lampy oem ( ale bez klosza ). opcji jest duzo tym bardziej ze na jebaju amerykanskim jest troche gratow do tego auta tyle ze tam sie to wabi saturn sky. tez mnie sie czarny mat nie podoba ciemny niebieski metalik fajnie by lezal
Nowicjusz
piwo
Czytelnik
piwo dodano: 10.06.2011 20:04 #7
to nie ejst saturn sky.to nie ejst opel gt.to ejst na bazie lotusa elise.nowy gt to zwykly samochod z silnikiem z rpzodu i zwyklym stalwouym nadwoziem.speedster to rama aluminiowa i poszycie z wlokien szklanych.co do tych brakow podkreslam to bo to docenia ci co lubia jezdzic a nie sie wozic.co do lamp faktycznie sa bez kloszy.zupelnmieo mi to nie rpzeskzadza.co do felg to ciezko cos dobrac z odpoweidenim et i rozmiarem. z rpzodu seria miala et28 5,5 cala szerokosci 17cali wysokosci a opony 175x55x17.tylko jeden producent robil taka opone.brigstone.dlatego rpzeszedlem na 16stki.205x55x16 ocieraja juz o nadkola ale wybor opon jest spory.moga jeszcze byc 195x55x16 lub 205x50x16.zobaczymy co wybiore.te team dynamics robia dedykowane fele dla spidiego. tyl 17cali x7,5 et 37 a przod 16 x7 et 20 i to ma sens. co do wygladu to co za roznica. i tak sie polamia kiedys.
Nowicjusz
szalik2004
Czytelnik
szalik2004 dodano: 10.06.2011 21:35 #8

piwo napisał:

to nie ejst saturn sky.to nie ejst opel gt.to ejst na bazie lotusa elise.nowy gt to zwykly samochod z silnikiem z rpzodu i zwyklym stalwouym nadwoziem.

za to z fobrym turbo silnikiem

piwo napisał:

speedster to rama aluminiowa i poszycie z wlokien szklanych.

szkoda ze nie z tojotowskim motorem ( jak w elise)

piwo napisał:

co do tych brakow podkreslam to bo to docenia ci co lubia jezdzic a nie sie wozic.

zeby bylo ladne v8 czy ladnie brzmiacy turbo motor to mozna sie zgodzic i jezdzic bez radia wsluchujac sie w rytm osemki inni maja radia i jezdza ( nie woza sie )

piwo napisał:

co do lamp faktycznie sa bez kloszy.zupelnmieo mi to nie rpzeskzadza.

nie traca homologacji czy tam atestow ? mi tez to nie przeszkadza - Twoja fura - ale wiocha z tymi lampami koonkretna. takie ladne auto bylo.

piwo napisał:

co do felg to ciezko cos dobrac z odpoweidenim et i rozmiarem. z rpzodu seria miala et28 5,5 cala szerokosci 17cali wysokosci a opony 175x55x17.tylko jeden producent robil taka opone.brigstone.dlatego rpzeszedlem na 16stki.205x55x16 ocieraja juz o nadkola ale wybor opon jest spory.moga jeszcze byc 195x55x16 lub 205x50x16.zobaczymy co wybiore.te team dynamics robia dedykowane fele dla spidiego. tyl 17cali x7,5 et 37 a przod 16 x7 et 20 i to ma sens.

wyczailem ze ktos ma fele :ATS Superlight 17" 7,5"przód i 9"tył.
dokladnie w tym aucie "
http://alleg(...)606.html

te 5.5 cala szerokosci jesli dobrze piszesz ( sie nie pomyliles) to ja nie wiem ale chyba smisznie wyglada taka cieniutka felga w takim wozie.

auto jest super. lampy bym zmienil,:) kolor tez.

piwo napisał:

co do wygladu to co za roznica. i tak sie polamia kiedys.

pewno z tego zalozenia to i maluchem mozna smigac co za roznica I tak sie polamie.

z Twojej wypowiedzi odnosze wrazenie ze Ci tak " loo "zalezy zeby autko wygladalo :]

sorry za saturna sky - pomylka - zwracam honor. ale oba auta bardzo podobne.
Nowicjusz
piwo
Czytelnik
piwo dodano: 10.06.2011 21:47 #9
no od malucha zaczylem swoja motoryzacyjna przygode.fajny smaochod.mozna sie sporo nauczyc zwlaszcza na sniegu.felga 5,5 jest dostosowana do szerokosci opony 175 z przodu.nie rzuca sie to w oczy bo odpowiednio w nadkolu wystaja na zewnatrz.homologacji pewnie taka lampa nie ma bez kloszy, bo znak e jest na kloszu wlasnie a co do wygladu to autko czasami uzywam na torze wiec czesto sie lamie cos.jak nie zderzak to fele wiec mala roznica.nigdy nie ebdzie wygladac idelanie.co do v8 to troche za ciezki silnik jak dla mnei.wole te z22se bo caly silnik jest aluminiowy (blok tez) i lekki. co do radia to autko go nie posiada i posiadac nie bedzie co do ats to ciekawa propozycja. sporo szukalem felg swego czasu.padlo na te co mam.nadzownilem sie do roznych firm i nic lekkiego nie potrafili doradzic.nawet glupie oz nic w ofercie nie mialo.
Nowicjusz
piwo
Czytelnik
piwo dodano: 12.06.2011 23:25 #10
no.ciezki dzien.najpierw poplywac nad jeziorkiem potem zlot na torze kartingowym w bydgoszczy.zajalem 3 miejsce w drugiej klasie.nawet ladny pucharek
Nowicjusz
Upierdliwy
Czytelnik
Upierdliwy dodano: 13.06.2011 21:49 #11
Byłeś w Lublinie? Z rok temu widziałem takiego łopla u nas na torze i fajnie sobie radził.

GIRA NA GAZ

SIĘ ZGADZA HAJS!!
Nowicjusz
piwo
Czytelnik
piwo dodano: 13.06.2011 23:19 #12
w lublinie nie bylem spidem jeszcze.ale do ryk jade ( uleza) 29.07.
ogolnie zapisany jestem jeszcze na kilka imprez na torach w wyrazowie, ulezu czy rakeitowej. ciekawy sezon.
Nowicjusz
neon_rulezzz
Czytelnik
neon_rulezzz dodano: 14.06.2011 09:44 #13
widziałem go na forum jf. Jeśli chodzi o kolorek to daj jakiś metalik. rozwarz propozycję szalika. A będziesz na urodzinach jf bo na suwalskie spoty nie mam chybo na co líczyc ?
Nowicjusz
piwo
Czytelnik
piwo dodano: 14.06.2011 10:27 #14
mnie osobiscie zawsze sie podobal speedster w pomaranczy.
http://www.googl(...)url=http ... x=79&ty=54

zolty tez jest ladny.
http://www.googl(...)url=http ... =140&ty=82
niebieski tez mi sie podoba.
http://www.googl(...)url=http ... x=59&ty=26
czarny tez.jedynie srebrny to jakos mi nie podchodzi.i raczej to bedzie perla mieniaca sie w sloncu a nie metalik.
ale co do malowania nie spioeszy mi sie.buda jest z wlokien szklanych wiec nie zardzewieje.wiec jak bede malowal to na samym koncy jak zrobie mechanike.co do przyjazdu na zlot japanese-fanatics to jeszcze nie ma zadnych wzmianek o zlocie.wiec zobaczymy co gdzie kiedy.
Nowicjusz
RSSSS
Czytelnik
RSSSS dodano: 14.06.2011 10:44 #15
Z turbo jest to mega torowy przecinak.
Kolega kupił i podczas piewszej swojej wizyty na torze (latał po całej szerokości) robił lepsze czasy niż większość znacznie mocniejszych aut.
[color=blue]RS mk2 370PS i 512NM[/color]

RS mk1 330PS i 440NM (na sprzedaż)

Mistrz Polski Street FWD anno domini 2007

klik

1 2 3 4   ...   7

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

0 aktywnych w tym 0 zarejestrowanych, 0 gości, 0 ukrytych

X

Informujemy, że strona www.tuningforum.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.