Nowicjusz
Kuba_KrK
Czytelnik
Kuba_KrK dodano: 20.02.2012, 12:37 #1
Sorry że tak dosadnie od razu, ale taka jest prawda. Tuningforum z miejsca, gdzie dawniej prezentowało się najlepsze projekty tuningowe w pl, gdzie można było dowiedzieć się wszystkiego o car audio, imprezach tuningowych, czy po prostu pogadać o tuningu zmienia się w marny hydepark. A główne role grają tu ludziki z tuningiem mający tyle wspólnego co ja z rolnictwem. Ludzie z mocnymi samochodami olewają opisywanie swoich projektów tutaj, bo zgraja userów, którzy nigdy nie przykręcili sami zderzaka zaczyna swoje wywody nad tym co jest dobre a co jest be. Użytkownicy, ktorzy nigdy nie odwiedzili porządnej tuningowej imprezy starają się udowadniać ludziom, którzy zęby zjedli w tym temacie, gdzie jest fajnie a gdzie nie. Niestety, albo zrobimy coś z tym, albo to forum w ciągu 2 lat przekształci się w zwykłą zbieraninę nie mającą kompletnie nic wspólnego z realnym światem tuningu. Liczę na jakąś mądrą i owocną polemikę w tej kwestii.
I need a haircut, plus a carwash. I get out the car and they take their bra's off.

Nowicjusz
bizkit
Czytelnik
bizkit dodano: 21.02.2012 09:01 #2
Kuba zastanów się dlaczego tak mogło się stać?!
Nie mam nic przeciwko wprowadzaniu inowacyjnych trendów ale zbluzganie wszystkich którzy się nie dostosują nie motywuje do dalszego zaglądania na forum. Niestety na tuningforum przewyższa tylko jeden trend, jak masz auto w innym stylu to jesteś outsiderem.
Myśle że podział projektów jest również powodem zniechęcenia ponieważ większość wie że nigdy nie osiągnie taki poziom i dlatego nawet nie przedstawią swoje maszyny. Oczywiście może też działać motywująco żeby dążyć do uznania innych i wylądować w Pro. Pytanie jest dlaczego mają inny decydować czy mój samochód jest pro?! Dla każdego własny samochód należy do Pro, niektóre wyglądają lepiej niektóre gorzej ale każdy zasługuje na jakiś szacunek.

Tyle od dziadka bizkita.
Nowicjusz
Kuba_KrK
Czytelnik
Kuba_KrK dodano: 21.02.2012 10:25 #3
Nie do końca jest tak jak myślisz. Bluzgają typy, które nigdy nie przeznaczyły swojego kieszonkowego/wypłaty na wpakowanie w swoje marzenie. Krytykują natomiast ci, którzy powinni mieć do tego prawo, czyli wlaściciele samochód. I o ile ta krytyka jest konstruktywna, to wszystko jest w porządku.

Idealną opcją jest posunięcie z forum raceism.pl. Nie ma prawa założyć konta osoba, która nie uczestniczy czynnie w życiu tuningowego świata. Czy to przez posiadanie fury po tuningu, czy przez angażowanie się w imprezy.

Cytat:

Pytanie jest dlaczego mają inny decydować czy mój samochód jest pro?! Dla każdego własny samochód należy do Pro, niektóre wyglądają lepiej niektóre gorzej ale każdy zasługuje na jakiś szacunek.

Czyli uważasz, że jeżeli tysiąc osób mówi, że dane auto to shit, a właściciel upiera się że jest super, to jednak ma być traktowane jako super ? Są pewne zasady, którym należy się podporządkować, w życiu i na forum.
I need a haircut, plus a carwash. I get out the car and they take their bra's off.

Spec od wybuchów
keermit
Czytelnik
keermit dodano: 21.02.2012 12:39 #4

Kuba_KrK napisał:

Idealną opcją jest posunięcie z forum raceism.pl. Nie ma prawa założyć konta osoba, która nie uczestniczy czynnie w życiu tuningowego świata. Czy to przez posiadanie fury po tuningu, czy przez angażowanie się w imprezy.

Po takim posunieciu polowa aktywnych userow wyleci w kosmos. Chyba, ze ma sie to tyczyć nowych userow.
wg mnie problem polega na ogólności forum. Sama nazwa jest frazą, która gnojki wpisuja w gogle po F&F. Jest masa specjalistycznych for, więc na rewolucje juz chyba za późno.
Capo
Wombat
Czytelnik
Wombat dodano: 21.02.2012 21:36 #5
No ja bym do grzeszków jeszcze dodał dość brutlane lansowanie pewnych firm/poglądów/rozwiązań...itd.

Ale tak czy siak to co sie dzieje jest normalne. Skończył sie boom na tuning który był np w 1997 roku, troche sie zmieniły przepisy i zmieniła sie świadomość "tuningowców".
Kiedyś pierdoły były sukcesem, każdy gdzieś/jakoś przecierał droge. Wielostronicowe były dyskusje o stożkach a magnetyzer budził emocje. Po kilkunastu latach takich zabaw to spowszedniało, "wiedza tajemna" stała sie pospolita a zmiana osiągów to nie jest coś typu skok z 90 na 96KM uzyskany dolotem świecami i tłumikiem tylko skok z 90 na 150-200...300KM uzyskany wymianą silnika, turbiną.. itd a to juz nie są zabawy dla wekeendowych rycerzy. Tu trzeba już grubo pojechać z kasą

Nie tyle forum schodzi na psy co niskobudżetowy tuning schodzi na psy bo skończyły sie jego czasy.
Wombat

www.wombat.prv.pl
Nowicjusz
StyleR
Czytelnik
StyleR dodano: 21.02.2012 22:57 #6
Mnie osobiście drażni kilka spraw:
1) wypowiedzi osób "nie do końca kompetentnych", które tuning widziały jedynie na zdjęciach i w filmach
2) wszelkie posty nie wnoszące nic nowego do tematu czy wprost drwiące z niewiedzy autora.
3) mało elastyczne podejście do osób które z jakiegoś powodu nie dostosowały opisu auta do regulaminu. Często widzę "popraw, bo poleci". Nie wygląda to zachęcająco, chyba lepszą robotę zrobiłaby uprzejma prośba o dostosowanie się do wzoru, w celu lepszej przejrzystości. Nie mówię żeby zaraz wchodzić po palcu w dupę, ale jakoś trzeba zachęcić a nie ganić na dzień dobry.
4) to co wspomniał Wombat, promowanie "jedynej słusznej szkoły". Pokażcie mi na forum miłośnika stylu śródziemnomorskiego. Tylko german, jdm, air, BBS RS, swap, kremowa skóra.

Nie mam na razie pomysłu jak to poprawić, szczególnie jak ograniczyć liczbę przypadkowych userów. Dostęp tylko dla zaproszonych to chyba za duże ucięcie.
Lewy pas to nie kółko różańcowe!
Nowicjusz
bizkit
Czytelnik
bizkit dodano: 22.02.2012 10:20 #7
to może podział działu projekty na asia, german, french, italy, others tak jak na http://www.tuning-fans.de/forum/ (>18000 userów) zamiast podziału Mania oraz Styling.
W taki sposób zebrało by się w jednym miejscu wszystkie style
Nowicjusz
Kuba_KrK
Czytelnik
Kuba_KrK dodano: 22.02.2012 10:35 #8
jaaa. Tu nie chodzi o dalsze podziały podziałów, tu chodzi o JAKOŚĆ userów.

Capo
Wombat
Czytelnik
Wombat dodano: 22.02.2012 11:37 #9
lepszej jakości raczej nie uzyskasz. Tam gdzie np ja wymagam sensu i myslenia oraz gonie jakieś pierdołowate/wtórne wątki dzieci neo i leniuszków prawie nia ma ruchu - forum główne oraz techniczne.
Wiedza "prosta" została wyłożona i nie ma sie co powtarzać. na wiedze "wyższą" są za ciency.
Ludzie sie niestety nie rodzą z wielką wiedzą i od bzdetów muszą zaczynać. Jeżeli uszczelnisz na nich forum to bedzie jeszcze bardziej sterylnie niz teraz. Jeżeli tu ich wychowasz 300 to z 5 wartościowych zostanie - ale najpierw tych 300 musi tu głupieć az sami dojdą do tego czego chcą.
Wombat

www.wombat.prv.pl
Nowicjusz
Misiek
Czytelnik
Misiek dodano: 04.03.2012 23:35 #10
A jakiś pomysł macie co możemy jeszcze zrobić ?
V-ce Mistrz Polski w kategorii ESPL Experienced 2 :):)

Rekordzista polski ( jeszcze ) Street Max 1-2 148,4 dB

Mistrz Polski BassRace 130-139,9 dB

Mistrz Polski dBdrag Street Max 1-2

>>>> LIFE IS BRUTAL
Nowicjusz
Veber
Czytelnik
Veber dodano: 05.03.2012 08:42 #11
Chyba nic więcej. Forum jest przejrzyste, dużo starych rzeczy jest posprzątane, faktycznie boom się skończył.
Nowicjusz
Kuba_KrK
Czytelnik
Kuba_KrK dodano: 05.03.2012 14:39 #12
Gadanie. Na forach bardziej skoncentrowanych na konkretne style bądź marki ludzi robiących fajne auta jest sporo. I piszą o tym z sensem, bo odpowiadają im ludzie siedzący w temacie łapami, a nie klawiaturą.
Jestem świadomy wszystkiego co napisaliście i w zasadzie sam nie do końca wiem jak sytuacje uzdrowić :/ Może skupić się przede wszystkim na imprezach i relacjach z nich, niż na tuningu ? Przebranżowić nieco to forum ? Ciężka sprawa.

Spec od wybuchów
keermit
Czytelnik
keermit dodano: 05.03.2012 18:25 #13
i pisać będą ludzie, którzy na eventy jeżdzą po galeriach w necie
Nowicjusz
StyleR
Czytelnik
StyleR dodano: 18.03.2012 21:02 #14
Konkurencja?
Lewy pas to nie kółko różańcowe!
Spec od wybuchów
keermit
Czytelnik
keermit dodano: 20.03.2012 01:16 #15
fajne działy w sumie

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

0 aktywnych w tym 0 zarejestrowanych, 0 gości, 0 ukrytych

X

Informujemy, że strona www.tuningforum.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.