Forum - Fora główne - Główne - chip + turbina hybrydowa dla bmw e46 320d CR 150km

Nowicjusz
Maniak2525
Czytelnik
Maniak2525 dodano: 14.02.2016, 14:07 #1
Witam Wszystkich:) Panowie planuje podkręci moje bmw 320d na CR tak do około 180-190 koników ( nie dokładając więcej niż 30 % mocy seryjnej). Jako, że turbina mi sporo leje postanowiłem przed zmianą mapy ja zregenerować. Szukając specjalisty jeżeli chodzi o regeneracje turbo napotkałem się na temat turbiny hybrydowej. I tu mam kilka pytań (pozwoliłem się je ponumerować dla przejrzystości posta) :

1. Czy jeżeli planuje podnieść moc tak do max 180-190 koni opłaca się regenerować turbinę na hybrydową czy raczej dokonać normalnej regeneracji? Dodam,że wydaje mi się ze hybryda wytrzyma przy mapowaniu pewnie dłużej wiec skłaniam się do właśnie hybrydki, jak się mylę proszę o poprawkę:)

2. Przy terminie turbin hybrydowych napotkałem się na sformułowanie system plug&play. Co on oznacza? Na moja logikę oznacza wymianę turbo hybrydowe bez naruszania IC, układu wydechowego czyli bez rzeźby auta, nie mylę się?

3. Jeżeli turbina hybrydowa byłaby złym rozwiązaniem w moim przypadku, to czy jest możliwość jakiejś możniejszej regeneracji turbiny tak aby była wytrzymalsza przy mocniejszym programie?

4. Polecicie gdzie w województwie świętokrzyskim mógłbym zrobić taka turbinę hybrydowa i gdzie najlepiej mapuja autka?

Przepraszam za laickie pytania , ale przygodę z tuningiem auta zaczynam a konkretnych informacji na moje pytania na necie nie znalazłem pozdrawiam
Nowicjusz
Veber
Czytelnik
Veber dodano: 15.02.2016 09:06 #2
Ja polecam Ci zadzwonić do Tunera który robił taki pojazd i wypowie się z doświadczenia, a nie z teorii. Moim zdaniem seryjne turbo da radę na założoną moc. Pewnie też wiesz jaki masz fantastyczny silnik z rozrządem z ryżu i kołem dwumasowym z papieru i masz przyszykowane 10 tyś na naprawę tych elementów?

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

0 aktywnych w tym 0 zarejestrowanych, 0 gości, 0 ukrytych

X

Informujemy, że strona www.tuningforum.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.